• Rada školy

• Čo je to rada školy ?

• Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy ako napriklad k zaraďovaniu študijných a učebných odborov do siete školy, k počtu tried a prijímaných žiakov a je informovaná o organizácii výchovno-vzdelávacieho procesu, o aktivitách školy aj o ekonomickej situácii školy. Uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy.Tvoria ju zástupcovia pedagogických aj nepedagogických pracovníkov školy, zástupcovia rodičov, žiakov a poslancov PSK.

Popri rade školy pracuje aj Rada rodičov, členmi ktorej sú zástupcovia rodičov za jednotlivé triedy. Vedenie školy spolupracuje s rodičmi, reaguje na pripomienky rodičov, prijíma návrhy zo strany rodičov a podľa možnosti ich rieši.

Žiaci školy majú tiež svojich zástupcov za jednotlivé triedy v žiackej samospráve – Študentskej rade. Spolupracuje so Študentským parlamentom mesta Stará Ľubovňa. Študentská rada zastupuje záujmy žiakov na našej škole, organizuje žiacke aktivity a vytvára podmienky pre dobrú komunikáciu a spoluprácu medzi učiteľmi a žiakmi.

• Zloženie rady školy

• RNDr. Dušan Majirský
              • RNDr. Dušan Majirskýpredseda Rady školyzástupca pedagogických zamestnancov
              • Bc. Stanislav Stesňák